تازه های اخبار تازه های اخبار

در مدیریت اصفهان برگزارشد; همایش اقتصادی بسیج

همزمان با بزرگداشت هفته حجاب و عفاف و دهه کرامت و با هدف تبیین حساسیت نقش پرسنل بانک ها در وضعیت فعلی اقتصاد کشور ، همایشی با موضوع « نقش بانکها در اقتصاد روز جامعه» با حضور مسیولین مدیریت ، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج ، همکاران بازنشسته و تعدادی از کارکنان بسیجی در مدیریت اصفهان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اصفهان ، در این گردهمایی دکتر محمدرضا حیدری از اساتید برجسته و عضو هییت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان به بیان مطالبی در خصوص اهمیت تشکیل بسیج و نقش اول آن در مقابله با فتنه های مختلف پرداخت و گفت : همه فعالان بخش اقتصادی بایستی برای تحقق گفتمان اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی در ایران اسلامی تلاش کنند.

وی افزود : نظام اقتصادی باید مقوم نظام سیاسی باشد؛ اما باید پس از دفاع مقدس به رغم آرمان‌های قانون اساسی و تاکیدات امام راحل عظیم‌الشان و رهبر فرزانه -هم به لحاظ نظری و هم در عرصه‌ی عمل- آموزه های اسلامی و حتی تجارب بشری کشورهای تحت تحریم مبنای اداره‌ی اقتصاد کشور قرار نگرفت.

حیدری در ادامه با اشاره به کلام حضرت علی “ع” که فرموده‌اند: کسی که خوابیده و از دیگران غافل است؛ لزوما دیگران از او غافل نیستند تصریح کرد : امروز روز بیدار بودن است و نیک می‌دانیم که زندگی معنی دار جز عقیده و جهاد نیست.

وی با اشاره به اهمیت نقش بانک ها در اقتصاد روز جامعه گفت : بانک‌ها در اقتصاد کشورمان دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و مقام معظم رهبری نیز بر نقش بانک‌ها تاکید داشته و آن را حایز اهمیت دانسته‌اند. ایشان در شهریور سال‌ گذشته و در جمع هیات دولت با اشاره به مساله رکود و سرمایه در گردش کارخانه‌ها تاکید داشتند که باید بانک‌ها جوابگو باشند.براین اساس بانک‌ها با بررسی برخی موانع مانند نرخ سود یا اجرای دقیق قانون بانکداری بدون ربا و رفع چالش‌های موجود بر سر راه آن می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و با برنامه‌ریزی در مصارف بانکی و اختصاص منابع به بخش‌های دارای اهمیت همچون کشاورزی و صنعت که نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی دارد، می‌توانند نقش سیاست‌گذار را ایفا کنند.

آخرین بروزرسانی 1397/9/11