تازه های اخبار تازه های اخبار

مهارتهای انسانی، تکیه گاه مطمین برای دستیابی به موفقیت

مدیرشعب اصفهان در دومین گردهمایی رؤسای شعب و دوایر

دومین گردهمایی فصلی رؤسای شعب و دوایر مدیریت شعب استان اصفهان با حضور مدیر منطقه ،معاونین،رییس حوزه حراست،رؤسای حوزه شمال و غرب استان، رؤسای شعب و رؤسا و کارشناسان دوایر مدیریت در محل سالن اجتماعات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت اصفهان ، حسن نوروزی مدیر جدید منطقه در اولین حضور خود در بین مسیولین شعب،دوایر و کارشناسان مدیریت با تشریح موقعیت حساس کنونی  و نیاز بانک به هم افزایی و مشارکت موثر پرسنل ، خواستار تلاش مضاعف همه کارکنان با همفکری و همدلی بیشتر شد.

وی درادامه ضمن تشریح مختصات بانک مسکن اظهارداشت: بانک مسکن یک بانک بزرگ ، مردمی، دولتی و تخصصی است و ماموریت اصلی آن ارایه خدمات فراگیر درخور آحاد مردم در زمینه تامین مالی بخش مسکن وساختمان است و به همین دلیل لازم است کلیه همکاران شعب با بکارگیری منابع وابزارها برای تحقق اهداف تلاش کنند و ستاد مدیریت نیز بسترسازی مناسب و مطلوب را برای کسب موفقیت شعب همواره در دستور کار خود قرار دهد.

 

مدیراصفهان با تاکید بر رعایت اصول برنامه ریزی در کلیه امور و اجرای به هنگام برنامه ها گفت : اجرای برنامه ها و اقدامات عملیاتی مشکل ترین قسمت کاراست که لازمه ی آن همراهی و همدلی بیش از پیش همکاران ، کسب مهارتهای لازم و افزایش دانش شغلی است و البته برنامه ها نیز می بایست ضمن برخورداری از پشتوانه خرد جمعی باعث چالاکی سازمان در انجام فعالیتها شوند.

 

دوشاخصه مهم رؤسای شعب و مسیولین ستادی


نوروزی در ادامه « تقویت باورهای سازمانی در بین کارکنان »  و  « تسلط بر مهارتهای مدیریتی » را بعنوان دو شاخصه مهم رؤسای شعب و مسیولین ستادی نام برد و عنوان کرد : پیش شرط اصلی این دو مهم اهتمام ویژه و عملی به « اصل یادگیری » است.

 

وی افزود : همه بر این باوریم مشتری نه تنها به ما وابسته نیست بلکه ما هم به او وابسته هستیم و ما با خدمت به او در حق او لطف نکرده ایم بلکه او با قرار دادن چنین فرصتی در اختیار ما به ما لطف کرده است و مشتری نه تنها مانع کار نیست بلکه هدف کار ماست لذا همه باید در راستای تقویت و تعمیق دادن به این باورها تلاش کنیم تا در این فضای رقابتی که مشتریان انتخاب های متعدد و متنوعی در اختیار دارند بانک مسکن را انتخاب کنند و از طرف دیگر سطح امیدواری مردم که جزو اهداف اصلی نظام و بانک است افزایش یابد.

 

وی با اشاره به اینکه مبنا و شاخص در تصمیمات ، عملکرد افراد است گفت : اقتضای یک بنگاه اقتصادی این است که عملکردها براساس آمار و ارقام و هدف مورد ارزیابی قرار گیرند که شرط تحقق اهداف ، مشارکت همکاران در کلیه سطوح،تقویت روحیه عملکردگرایی،تیم سازی در انجام فعالیتها و تقویت فرهنگ پاسخگویی است.

 

مدیر اصفهان با اشاره به وجود سرمایه انسانی متخصص در شبکه بانک مسکن ، کفایت سرمایه مناسب و شاخص های سلامت بانکی،وجود سبدمحصولات متمایز در تجهیزوتخصیص منابع،حجم بالای سرمایه گذاری در بخش مسکن توسط بخش خصوصی و اعطای تسهیلات با دوره بازپرداخت

 

 

بالا و نرخ سود پایین بعنوان شایستگی های استراتژیک بانک ، خواستار بهره مندی از این ظرفیت ها و تلاش مضاعف در جهت اعتلای هرچه بیشتر نام بانک مسکن شد.

 

مهارتهای انسانی ،تکیه گاه مطمین تری برای دستیابی به موفقیت هستند

 

وی افزود : برای دستیابی به این مهم باید بدانیم که دانش شغلی به تنهایی کافی نیست و مهارتهای فنی به تنهایی نمی تواند موفقیت را تضمین کند بلکه مهارتهای انسانی تکیه گاه مطمین تری برای دستیابی به موفقیت هستند لذا می بایست همواره در راستای ارتقای مهارتهای انسانی نظیر توانایی ایجاد ارتباط و تعامل مناسب ، بالا بردن سعه صدر ، انتقادپذیری ، امانتداری ، ایجاد تعهد سازمانی و اخلاقی ، توانایی نه گفتن ، خوب گوش دادن و ... در کلیه سطوح سازمان گام برداریم.

 

مدیراصفهان در پایان صحبتهای خود به تشریح کامل برنامه های عملیاتی و نقشه راه استان پرداخت و گفت : تشکیل پنج کارگروه مختلف ازقبیل کارگروه سرمایه انسانی ، کارگروه تجهیزمنابع وبازاریابی ، کارگروه تخصیص منابع ،وصول مطالبات و مسکن مهر ، کارگروه بانکداری الکترونیکی و خدمات کارمزدمحور و کارگروه نظارت به مسیولیت هر یک از معاونین مربوطه و دبیری دوایر مربوطه و نیز پیگیری مستمر امور شعب توسط تیم مدیریتی استان با تقسیم وظایف از برنامه های ابتدایی مدیریت میباشد.

گفتنی است در ابتدای این همایش رضوانی معاون اداری پشتیبانی مدیریت عهده دار خیرمقدم گویی به مدعوین بود و سپس زارعی معاون مالی وفناوری در بخش ارایه گزارش آمار وعملکرد شعب ، محمد حیدری مسیول حوزه حراست در بخش مسایل حفاظتی و امنیتی ، حمید اصلانی مسیول حوزه شمال در بخش تجهیزمنابع و بازاریابی، امیرعباس شیرانی نژاد در بخش تخصیص منابع و وصول مطالبات، مهدی جانقربان رییس شعبه مرکزی خمینی شهر دربخش IT، و حمیدرضا ابوالقاسمی معاون شعبه مرکزی اصفهان در بخش منابع انسانی وخدمات کارمزدمحور به ایراد مطالبی پرداختند.

آخرین بروزرسانی 1397/9/14