تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان اصفهان خبر داد

ابلاغ دستورالعمل تک ‌رقمی شدن نرخ سود تسهیلات به تمام شعب بانک مسکن

با توجه به اهمیت سال جاری در خصوص تاکید بر رونق اقتصادی و خروج از رکود وهمچنین دغدغه اشتغال به ویژه برای اقشار تحصیل‌کرده، بخش مسکن و ساختمان به عنوان پیشران خروج از رکود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب بانک مسکن استان اصفهان مهدی بلوچی مدیر شعب استان اصفهان با اعلام خبر کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای خرید و ساخت مسکن از 11 درصد به 9.5 درصد و در بافت فرسوده شهری به 8 درصد و ابلاغ آن به تمامی شعب استان گفت : بخش مسکن و ساختمان با بیش از 100 رشته از فعالیت ارتباط پسین و پیشین دارد و می‌تواند نقش لوکوموتیو و پیشران را در اقتصاد کشور داشته باشد، و بنابراین تمام تلاش بانک مسکن این است تا بخش مسکن و ساختمان در راستای رونق اقتصادی نقش تخصصی و توسعه ای خود را به کار گیرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در چارچوب سیاستهای سرمایه گذاری، تجهیز پس انداز ملی است افزود: در همین راستا نیز یکی از اهداف بانک، پیاده سازی تجهیز پس انداز ملی از طریق ارتقای فرهنگ پس انداز است.
وی پاسخ مناسب به تقاضای مصرفی خانوارها در حوزه مسکن را از جمله برنامه های بانک مسکن عنوان کرد و گفت: از همین رو طی یکسال گذشته سبد کاملی از تسهیلات خرید و ساخت مسکن توسط این بانک آماده و به متقاضیان ارایه شده است.
مدیرشعب بانک مسکن استان اصفهان در تشریح سبد تسهیلاتی این بانک برای خرید و ساخت گفت: یکی از محصولات اصلی این سبد مبتنی بر تقویت فرهنگ پس انداز "صندوق پس انداز مسکن یکم" است که از خرداد سال گذشته تاسیس شد تا متقاضیان به شرط سپرده گذاری یکساله بتوانند تا سقف 60 میلیون تومان در اصفهان و شهرهای کاشان،خمینی شهر و نجف آباد و تا سقف 40 میلیون تومان در سایر شهرهای استان تسهیلات خرید و ساخت مسکن دریافت کنند که این میزان برای زوجین برای یک پلاک ثبتی به دو برابر افزایش می یابد.
بلوچی با اشاره به اینکه نرخ تسهیلات صندوق یکم در ابتدای تاسیس این صندوق 14 درصد و یکی از پایین ترین نرخ های سود در نظام بانکی بود، گفت: بانک مسکن در راستای روند کاهشی نرخ تورم در اقدامی خودجوش روند کاهشی نرخ سود تسهیلات صندوق یکم را آغاز کرد تا خوشبختانه با اعلام رییس جمهور در پایان هفته دولت نرخ سود تسهیلات از محل صندوق یکم تک رقمی شد.
وی با بیان اینکه دستورالعمل اجرایی کاهش نرخ سود تسهیلات از نیمه شهریور ماه به تمامی شعب بانک مسکن در استان اصفهان ابلاغ شده است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت احیای بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری نرخ سود تسهیلات خرید و ساخت در این مناطق به 8 درصد و این نرخ برای سایر مناطق شهری به 9.5 درصد کاهش یافت.
مدیراصفهان در ادامه از کاهش حدود 41 درصدی میزان اقساط پرداختی تسهیلات صندوق پس انداز یکم نسبت به نرخ سود 14 درصد در ابتدای افتتاح این صندوق خبرداد و گفت: قسط پلکانی تسهیلات 60 میلیون تومانی در بافت فرسوده شهری اصفهان و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت با سود 8 درصد به 512 هزار تومان و در خارج از بافت فرسوده شهری این مناطق با سود 9.5 درصد به 557 هزار تومان کاهش یافت که حاکی از کاهش 41 درصدی میزان اقساط پرداختی دارد. همچنین میزان اقساط پلکانی تسهیلات 40 میلیون تومانی در سایر مناطق شهری کشور برای بافت فرسوده با نرخ 8 درصد 341 هزار تومان و در خارج از بافت فرسوده شهری این مناطق با نرخ 9.5 درصد 371 هزار تومان تعیین شد.
بلوچی با تاکید بر اینکه سقف بازپرداخت این تسهیلات به مدت 12سال (144 ماه) است، از رشد مضاعف در تعداد افتتاح حساب صندوق پس انداز یکم به دلیل کاهش نرخ سود این تسهیلات خبرداد و گفت: روند صعودی تقاضا برای افتتاح این حساب حاکی از تلاش بانک مسکن برای تسهیل شرایط این صندوق در جهت کمک به خانه دار کردن اقشار متوسط جامعه و همچنین زوج های جوان است و مدیریت استان اصفهان تا کنون در این مدت اندک حدود 18 میلیارد ریال از این محل درقالب خرید و ساخت تسهیلات مسکن پرداخت نموده است.
 
آخرین بروزرسانی 1395/7/4