پیمایش گروه‌بندی‌ها پیمایش گروه‌بندی‌ها

آخرین مطالب آخرین مطالب

پربیننده ترین مطالب پربیننده ترین مطالب

پرامتیازترین مطالب پرامتیازترین مطالب

وبلاگ وبلاگ

بازگشت

افزایش نرخ فروش سکه در شعب بانکی

ایران اکونومیست عنوان می کند:نرخ فروش سکه امروز در حالی در شعب بانکی افزایش یافته است که بانک ملی اعلام کرد با توجه به کنترل بازار سکه و کاهش تقاضا شعب فروشنده سکه خود را از ۲۰۰شعبه به ۱۰۰شعبه تقلیل داده است.

به گزارش خبرنگار مهر قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز چهارشنبه در بازار ۴۵۸ هزار تومان، طرح جدید ۴۴۲ هزار تومان، نیم سکه ۲۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۷ هزار تومان است.

نرخ هر قطعه سکه طرح جدید امروز برای عرضه در شعب بانکی با احتساب ۴ درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده ۴۴۹ هزار و ۲۸۰ تومان، نیم سکه ۲۲۴ هزار و ۶۴۰ تومان و ربع سکه ۱۲۷ هزار و ۹۲۰ تومان تعیین شد.
محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در این خصوص گفت: اعمال نرخ مالیات بر ارزش افزوده منجر به افزایش قیمت سکه های بانکی نسبت به بازار غیر رسمی شده است، در حالیکه این امر باید بر عکس باشد، برابر شدن قیمت سکه در بانک مرکزی و بازار به معنی وجود حباب در این بازار است.
وی افزود: اعمال نرخ مالیات بر ارزش افزوده در بخش فروش سکه باعث شد تا طلا فروشان صدها هزارمیلیارد ریال سود به جیب بزنند زیرا با این امر قیمت ها در بازار به یک مرتبه بالا کشید و این عده توانستند به یک مرتبه این ما به التفاوت را نصیب خود کنند.
بانک ملی نیز اعلام کرد: با توجه به کنترل بازار سکه و کاهش تقاضای برای آن، بانک ملی ایران شعب فروشنده سکه خود را از ۲۰۰شعبه به ۱۰۰شعبه تقلیل داد.
بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی هر نفر از متقاضیان دریافت سکه می‌توانند در هر روز حداکثر۵ قطعه سکه طلا خریداری کنند.

نرخ فروش سکه‌ها همه روزه از سوی بانک مرکزی ایران تعیین و به بانک ملی اعلام می‌شود که نرخ مذکور نیز هر روز از طریق سایت اینترنتی بانک ملی ایران قابل مشاهده است. امکان عودت و تعویض سکه‌های فروخته شده به متقاضیان وجود ندارد و شعب منتخب نیز صرفا‌ مجاز به فروش سکه هستند.
همچنین قیمت هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار امروز ۴۳ هزار و ۹۳۰ تومان و هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۵۳۳ دلار اعلام شد.
صرافان میدان فردوسی قیمت هر دلار آزاد را امروز ۱۱۸۰ تومان و هر یورو را ۱۶۹۳ تومان اعلام کردند
قبلی
ديدگاه ها
بازتاب URL :

هنوز نظری درج نشده است. درج اولین نظر